Продавець LIFEX розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
215 відгуків

Електрообігрівачі. Класифікація. Принцип дії. Особливості

Електричні обігрівачі - це різні за принципом дії прилади для обігріву приміщень, які можуть бути основним джерелом тепла за відсутності центральних або індивідуальних систем опалення, а також використовуватися як додаткове джерело тепла або альтернативний спосіб обігріву домашнього простору.


Основні категорії електричних обігрівачів за типом обігріву


За типом продукованого виду тепла, будь-який електронагрівач може відноситися до одного або декількох видів. По виду тепла, що генерується, обігрівачі бувають:

 

 • Конвекційні;
 • Інфрачервоні;
 • Тепловентилятори;
 • Комбіновані


Короткі особливості роботи та застосування кожної категорії

Конвекційні обігрівачі працюють на основі принципу конвекції. Вони нагрівають повітря всередині приладу, потім вентилятор або тепловий елемент передає тепло в приміщення. Такі обігрівачі можуть бути масляні чи безмасляні. Масляні обігрівачі містять заповнені олією радіатори, які зберігають тепло і можуть довго залишатися нагрітими після вимкнення. Безмасляні обігрівачі використовуються для швидкого і рівномірного нагрівання повітря і зазвичай мають більш компактний дизайн. Яскраві приклади конвекційних обігрівачів, це: електричні конвектори, масляні обігрівачі


Інфрачервоні обігрівачі випромінюють інфрачервоні промені, які нагрівають об'єкти та поверхні у приміщенні, а не повітря. Це робить їх ефективними у використанні всередині або зовні приміщень, оскільки вони не створюють протягів і не піднімають пил. Інфрачервоні обігрівачі бувають різних типів, включаючи панельні обігрівачі, кварцові обігрівачі, керамічні та обігрівачі з довгохвильовим випромінюванням. Найбільш затребуваними моделями інфрачервоних обігрівачів є: UFO, Bilux та інші обігрівачі, створені на принципі генерування ІЧ променів у довгому та короткому спектрі.


Тепловентилятори використовуються для нагрівання повітря у приміщенні шляхом циркуляції повітря через нагрівальні елементи. Вони мають вбудовані вентилятори для розподілу нагрітого повітря. Недоліками цієї категорії обігрівачів є високий рівень шуму, підвищена сухість повітря. Крім того, вони піднімають пил у приміщенні, їх не рекомендується залишати без нагляду і використовувати довгий період часу. Найпопулярнішими серед даного типу є так звані "дуйчики".

 

Комбіновані. Такий вид обігрівача вважатимуться гібридним, т.к. він поєднує у своїй дії кілька типів обігріву. Більшість сучасних електрообігрівачів поєднує кілька типів обігріву, завдяки яким підвищується ефективність, збільшується термін служби і швидкість обігріву.

Серед сучасних комбінованих обігрівачів слід виділити керамічні панелі опалення. Вони поєднують у собі принцип дії конвекції та інфрачервоного тепла у довгому спектрі. На високих за потужністю моделей можна навіть зустріти вентилятор для посилення видування тепла.


Керамічні панелі опалення, за ким майбутнє?

Керамічні обігрівачі – це вдале поєднання ефективних інновацій та привабливого дизайну, коли технології ідеально поєднуються з матеріалами виготовлення.


Головний компонент керамічних панелей тепла - це продуктивний нагрівальний елемент, який миттєво нагрівається і має гарну тепловіддачу. За рахунок рівномірного розподілу по всій поверхні обігрівача тепло моментально поширюється по всій площі приміщення. При цьому тепло не є пекучим, а м'яко обігріває, тому знаходиться поряд з приладом дуже комфортно.

Ця особливість забезпечує наступну перевагу керамічних панелей обігрівачів, а саме безпеку. Пристрої мають вбудовані механізми безпеки, такі як захист від перегріву, тому безпечні для маленьких дітей.

Висока чутливість до регулювань ще один плюс приладів. Обігрівачі майже миттєво нагріваються до чітко заданих температур. Крім того мають термостат, що дозволяє контролювати і підтримувати задані значення.

Керамічні обігрівачі можуть мати різний дизайн, спосіб встановлення, а головне широкий ареал застосування від спалень та ванних кімнат до технічних приміщень.

Пристрої не бояться вологи, не сушать повітря та пожежобезпечні, що робить їх ідеальним засобом опалення для будь-якого користувача та простору.

Вагомий аргумент на користь вибору керамічних обігрівачів – це їхня економічність. При помірному споживанні електроенергії їх ККД значно вищий за конкурентів.

 

 

Керамічні обігрівачі, основні модифікації

При всій зовнішній простоті, не так легко вибрати та купити найкращий керамічний обігрівач. Це пов'язано з тим, що вже зараз є багато модифікацій електропанелей - з конвекцією і без, керамічні панелі з терморегуляором і без різного розміру і потужності.

Нижче представлена класифікація керамічних панельних обігрівачів від LIFEX, які на наш погляд однозначно поділяє та показує основні відмінності обігрівачів.

 • Тонкі інфрачервоні панелі працюють лише в інфрачервоному спектрі. Обмеженість за потужністю та продуктивністю тепла. Належать до бюджетних та простих модифікацій
 • Керамічні панелі з конвекцією – генерують як інфрачервоне тепло у довгохвильовому спектрі, так і чисту конвекцію. Завдяки цьому збільшується теплоефективність, варіативність потужності та розміру;
 • БІО конвектори - керамічні обігрівачі, в основі якого лежить принцип інфракрсного випромінювання та посиленої конвекції завдяки додатковій, вбудованій плиті всередину конвекційного корпусу;
 • Інфрачервоні панелі з ТЕНом - гібридний тип обігрівача, який поєднує принцип дії електропанелі тепла і конвектора з ТЕНом;
 • Двосторонні обігрівачі підлогові - поєднують у собі посилену конвекцію, завдяки дії 2х плит. А також продукують інфрачервоне тепло у довгохвильовому спектрі.


Майже в усіх відношеннях керамічні обігрівачі перевершують традиційні пристрої, формуючи свій власний клас опалювальних девайсів. Завдяки можливості обробки нержавіючої сталлю, керамогранітом, склом або каменем, дизайнерське виконання керамічних обігрівачів може бути найрізноманітнішим та задовольнити будь-які запити. Завдяки ефектному дизайну обігрівачі іноді стають самостійним декоративним компонентом у приміщеннях.

Важливо відзначити легкість монтажу обігрівачів, відсутність необхідності в узаконюванні приладів, отриманні спеціальних дозволів. Декілька встановлених у квартирі або будинку приладів цілком можуть повноцінно замінити централізоване або індивідуальне опалення на базі котла і радіаторів.

Інші статті

 • - керамічний рушникосушка як універсальний електроприлад у ванній – гібрид обігрівача та сушарки рушників - панельні сушки для рушників з кераміки як новий клас економних обігрівачів - які переваги дає використання керамічного сушки для рушників у порівнянні з традиційними трубчастими моделями на основі водяного теплоносія та електрики
 • - що важливо покупцю при виборі обігрівача - чому керамічні обігрівачі – найкращий вибір - чим має бути оснащений КРАЩИЙ керамічний обігрівач (конвекція / терморегулятор / кілька видів передачі тепла / економічність / варіативність вибору потужності, кольору, розміру, типу монтажу - Чи можна обігрівачі LIFEX назвати КРАЩИМИ в класі

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner